Wybierasz szkołę angielskiego? Wybieraj rozsądnie.

4Oferta szkół językowych jest bardzo bogata. Wybór właściwej szkoły językowej jest dość trudny, ponieważ nie każda szkoła uczy tak samo dobrze. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze szkoły, aby później nie żałować?
Przede wszystkim postaraj się od razu znaleźć opinie o wszystkich szkołach, których oferta cię zainteresowała. Nawet jeśli nauka odbywa się tam w podobnym systemie, na ogólną ocenę uczniów wpływa wiele aspektów: cena, podejście nauczycieli, zakres materiału, jakość pomocy dydaktycznych czy lokalizacja. Takie ogólne oceny są oczywiście bardzo pomocne, ale nie zastępują krytycznego myślenia. Kiedy będziesz przeglądał opinie o szkołach angielskiego, nie zapominaj, że ludzie dużo chętniej żalą się, niż wyrażają zadowolenie, więc idealnej szkoły w ten sposób nie dasz rady znaleźć.
Pomyśl, co chcesz osiągnąć, ucząc się angielskiego. Dzięki temu będziesz mógł wybrać szkołę, która twoje oczekiwania spełni najlepiej. Pamiętaj, że także wśród szkół języka angielskiego można spotkać różne specjalizacje: jedne specjalizują się w nauce konwersacyjnej, część w języku „normalnym”, a część w różnych odmianach specjalistycznych. Pamiętaj, że twój wybór na pewno zaważy na to, jakich umiejętności nabędziesz najwięcej. Nie podlega dyskusji, że poprawią się wszystkie, ale też nie licz na to, że we wszystkich obszarach będziesz mógł rozwijać się równie szybko.
Kiedy wybierasz szkołę angielskiego, pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Oczywiście, że wolno ci wybrać daną szkołę tylko dlatego, że nie będziesz musiał daleko jeździć, albo tylko dlatego, że to znana marka. Oba te czynniki mają duże znaczenie, ale musisz zawsze oceniać szkołę językową całościowo, a do tego jednak najlepiej sprawdzają się opinie innych osób.
Szkoła angielskiego w przypadku uczniów, młodzieży i studentów powinna przede wszystkim stanowić uzupełnienie w stosunku do podstawowego zakresu nauczania. Jeśli zaś chodzi o naukę języka dla dorosłych, zazwyczaj chodzi o pewną specjalizację języka pod kątem zajmowanego stanowiska w firmie. Wtedy często najlepsze będą inne, fachowe szkoły, które wprawdzie nie mają zbyt wielu słuchaczy, ale za to działają w tym specyficznym obszarze, którego dotyczą twoje zainteresowania.